خانه / اخبار / نگرانی از بازگشت عناصر داعش به کشور‌های مبدأ

نگرانی از بازگشت عناصر داعش به کشور‌های مبدأ

یکی از موضوعات نگران کننده پس از شکست داعش در خاورمیانه این است که جنگجویان این گروه از عراق و سوریه در حال بازگشت به خانه هستند؛ و بر اساس تخمین‌ها ۵۰۰۶ جنگجوی داعش به کشور‌های مبدأ خود بازگشته اند.

به نقل از پایگاه اینترنتی کمیته نیرو‌های مسلح مجلس نمایندگان آمریکا، ژنرال جوزف ووتل Joseph L. Votel، رئیس ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، بیست و هفتم فوریه (هشتم اسفند) با حضور در نشست استماع کمیته نیرو‌های مسلح مجلس نمایندگان آمریکا گفت: «یکی از موضوعات نگران کننده پس از شکست داعش در خاورمیانه این است که جنگجویان این گروه از عراق و سوریه در حال بازگشت به خانه هستند؛ و بر اساس تخمین‌های موسسه سوفان و شبکه راهبرد جهانی، ۵۰۰۶ جنگجوی داعش به کشور‌های مبدأ خود بازگشته اند. به صورتی خاص، نهصد تن از آن‌ها به ترکیه و ۷۸۰ تن از آن‌ها عربستان سعودی بازگشته اند.»

ژنرال ووتل گفت: «مطمئنا این جنگجویان که می‌توانند این از این مناطق جنگی باز گردند قادرند از تجربه‌ها و تاکتیک‌های خود را در دیگر مکان‌ها استفاده کنند. علاوه بر این آن‌ها که افراطی شده اند این توانایی را دارند تا برخی دیگر از افراد را نیز با خود همراه کنند (بر آن‌ها تأثیر گذاری داشته باشند). این یک موضوع مهم مورد نگرانی ما محسوب می‌شود.»

ابراز نگرانی آمریکا در حالیست که هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه سابق آمریکا در کتابش اعتراف می‌کند که داعش ساخته آمریکاست.

به نظر نگرانی غربی‌ها بیشتر از وجود داعش در خاورمیانه، نگرانی از بازگشت آن‌ها به خانه‌های غربی شان است.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

آمریکا و پاکستان برای حل اختلافات خود نشستی در واشنگتن برگزار می‌کنند

آمریکا و پاکستان برای حل اختلافات خود نشستی در واشنگتن برگزار می‌کنند

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه نیشن، مقام‌های ارشد وزارت خارجه پاکستان گفتند که تهمینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *